Reklam
Reklam
Düzce’de “Değerleriyle Güçlü Ailem” konferansı verildi.

Düzce’de “Değerleriyle Güçlü Ailem” konferansı verildi.

17 Şubat 2024 - 14:22

Düzce İl Müftülüğü tarafından müftülük personeline yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizi Zehra Tuncel tarafından aile konferansı verildi.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta açılış konuşmasını İl Müftüsü Osman Aydın yaptı.

Sonrasında kürsüye gelen Vaiz Tuncel “Değerleriyle Güçlü Ailem” konulu konferansında şöyle konuştu; “Gençlik hayatın en verimli çağıdır. Gençliği tehdit eden bağımlılık, özenti, sapkın inançlar, nefis ve şeytanın ayartmaları, zararlı içeriklere sahip her türlü görsel medya vb. unsurlara karşı bilinç, ailenin doğru yönlendirmesi, zaman yönetimi konusunda örnek olması ve birlikte kaliteli vakit geçirilecek paylaşım ortamıyla kazanılabilir.

Çocukları en güzel şekilde eğitmek, yetiştirmek, hayata hazırlamak ve doğruyu, yanlışı öğretmek anne-babanın sorumluluğundadır. Çocuk doğmadan önce başlayan bu sorumluluk, onun gelişiminin her aşamasında farklı boyutlarıyla devam eder. Her aşamadaki sorumlulukların vaktinde yerine getirilmesi de ayrıca önem taşır. Aile terbiyesinin bir parçası olan edep ve görgü kuralları da çocuklara erken yaşlardan itibaren kararlılıkla öğretilmelidir.” dedi.

Programa Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Emekli İl Müftüsü Turgut Açari, kurum amirleri ve eşleri katıldı.

 

 

 

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

Alternate Text

  Bu haber 720 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum
  Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
   Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu toplantı gerçekleştirildi
  Fındıkta Görülen Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri konulu...
  Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Özgün Yorumlama Kategorisinde Düzce Üniversitesi Öğrencileri Birinci Oldu
  Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Özgün Yorumlama...