Reklam
Reklam
DÜZCE TURİZM ve ZİYARETÇİ OFİSİ YAPILANDIRILMASI İSTİŞARE...

DÜZCE TURİZM ve ZİYARETÇİ OFİSİ YAPILANDIRILMASI İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

27 Ekim 2023 - 17:04
Reklam

Düzce TSO ve Akçakoca TSO organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıya;

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet N. Pazvant, Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç, Düzce İl Tarım Müdürü Esra Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, İŞ-KUR İl Müdürü Ferhat Acar, KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, MÜSİAD Başkanı Özgür Sağlam, Düzce TSO ve Akçakoca TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda özel sektör temsilcisi katıldı.

İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Düzce; iki büyük metropolün arasında yer alıyor. Gerek lojistik avantajları, gerekse 99 depreminden sonra ilan edilen teşvik yasası dolayısıyla, yatırımcılardan büyük rağbet gördü.

Geldiğimiz noktada, birçok tespitle birlikte, bazı gerekliklerin hasıl olduğunu gördük. Valilik, Belediye, İlgili Müdürlükler, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektör temsilcileri, Turizm konusunda, çoğu zaman birbirinden bağımsız, birçok etkili çalışma yürütüyor. Yapılan çalışmalarda bir birliktelik ve bütünlük olmaması dolayısıyla, yapılan her çalışma sadece kendi hedef kitlesine ulaşabiliyor.

Bizler; bu konuda birçok oluşumu ve yapıyı inceledik. Kamunun gücünü ve özel sektörün geniş hareket alanını bir araya getirecek bir yapının oluşması gerektiğini düşünüyoruz. Birbirimizden bağımsız hareket etmektense, tüm geliştirme ve çalışmaların tek elden yönetildiği, tüm paydaşlarımızın aktif şekilde organizasyonun içinde yer aldığı, bir yapı oluşması gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan Bıyık’ın ardından kürsüye çıkan Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, bu oluşumun en kısa zamanda olması gerektiğine işaret ederek, Düzce’nin 2024 yılı planlarının bu birlik tarafından yapılması gerektiğini, bu nedenle de kuruluş ve yapılanma konularının acilen halledilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Düzce gerçekten iyi bir potansiyele sahip, jeopolitik olarak çok önemli bir yerde konumlanmıştır. Düzce yüzde 65 orman varlığıyla, endüstriyel tarım varlığıyla, Karadeniz’e olan kıyısı ile stratejik bir noktada. Daha önemlisi 2-2,5 saat sürüş mesafesinde Türkiye nüfusunun yüzde 40'ına komşuyuz. Her geçen gün göçle büyüyen bir vilayetiz. Bu oluşum sayesinde planlı ve kontrollü bir turizm gelişimi yapılacağına inanıyoruz” diyerek birliğin kurulmasına olan desteklerini yineledi.

 

Bu haber 1057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
Ormancılara SİBERAY bilgilendirme eğitimi verildi.
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ
MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ