Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi Rektörü Bingöl’deki Uluslararası Bal...

Düzce Üniversitesi Rektörü Bingöl’deki Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’na Katıldı

17 Kasım 2023 - 17:07

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir; Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Bingöl Üniversitesi 2023-2024 Akademik Açılış Töreni” ile “Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı”nın açılışına katıldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, ilk olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla düzenlenen “Bingöl Üniversitesi 2023-2024 Akademik Açılış Töreni”ne katılım sağladı. Programda YÖK Başkanı Erol Özvar; Yükseköğretim Kurulu olarak 11. ve 12. Kalkınma Planlarında yer alan "Yükseköğretimde Çeşitliliğinin Artırılması" hedefi doğrultusunda, yükseköğretimin tüm süreçlerinde çeşitlilik, farklılaşma ile bölgesel gelişme odaklı bir planlama anlayışını ve yaklaşımını önemsediklerini ifade etti. Özvar, bu kapsamda YÖK'ün, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı'nın 25 üniversitenin katılımıyla yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Programın öğleden sonraki bölümünde ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz himayelerinde, düzenlenen “Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı”nın açılışı gerçekleştirildi.  Programda TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz konuşmalarını gerçekleştirdi. “Sürdürülebilir Arıcılığa Yön Verelim” temalı Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı’na katılan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Üç gün süresince devam edecek fuarda; YÖK Başkanlığı koordinatörlüğünde ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı destekleriyle yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı”nın hedefleri doğrultusunda, ilgili paydaşların aktif katılımıyla bal üretimi başta olmak üzere arıcılık alanındaki mevcut durum değerlendirilecek. Değerlendirmeler doğrultusunda; sürdürülebilir arıcılıkta kısa, orta ve uzun vadeli stratejik hedefler ve temel sorunlara dair çözümler üretilerek sürdürülebilir arıcılığa yön verecek ulusal politikalar belirlenecek.

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

 

 

Bu haber 348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş'tan Akçakoca İlçe Başkanlığına Ziyaret
AK Parti Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş'tan Akçakoca...
Maseter Botoks Tedavisi Yüzleri Güldürüyor
Maseter Botoks Tedavisi Yüzleri Güldürüyor