Reklam
Reklam
KERMESTE TOPLANAN PARA AFAD VE KIZILAY’A TESLİM EDİLDİ

KERMESTE TOPLANAN PARA AFAD VE KIZILAY’A TESLİM EDİLDİ

27 Şubat 2023 - 17:58

Düzce Belediyesi, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Düzce’deki STK’ların desteği ile düzenlenen “Uzat Elini Düzce” kermesinde toplanan 158.455.00 TL ikiye bölünerek depremzedeler için kullanılması amacıyla Kızılay ve AFAD hesaplarına yatırıldı.

Düzce Belediyesi desteği ile Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen “Uzat Elini Düzce” depremzedelere yardım kermesi hafta sonu yoğun ilgi gördü. Genç yaşlı demeden her yaştan Düzceli’nin el emeği ürünlerini depremzedeler için satışa sunduğu etkinliğe ev sahipliği yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi ile STK’lar ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek kermeste toplanan paraların depremzedeler için bağışlandığını belirtti. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Av. Oya Kocaman ve Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber de kermese katılanlara destek verdi ve anı defterini imzaladı.

GELİRİN TAMAMI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLANDI

Kermes hakkında açıklama yapan Düzce Belediyesi Kent Konseyi, organizasyondaki satışlardan elde edilen toplam 158.455.00 TL’nin ikiye bölünerek Kızılay ve AFAD hesaplarına yatırıldığını belirtti. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Belediyelerimizin, Düzce'de bulunan sivil toplum kuruluşlarının ve hemşehrilerimizin katılımıyla, depremzedelere yardım için gerçekleştirdiğimiz kermesten elde edilen toplam maddi gelirin - (158.455.00TL) yarısı (79.227.50 ) katılımcıların adı ile makbuz karşılığında  @turkoglu_bld adına  @kizilayduzcesb makbuz karşılığında  teslim edilmiştir. Elde edilen maddi gelirin diğer yarısı (79.227.50 )  ise yine katılımcılar adına Ziraat Bankası Düzce Şubesine T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum yönetimi Afad Deprem Hesabına yatırılmıştır. Kermese getirilen ayni yardımlar ise Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğümüzün standında toplanmıştır.  Depremzede vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ederken ülkemizin yaşadığı bu acılı günlerde; bir nebze olsun yaraların sarılmasında katkıda bulunan yanımızda olan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz.  Asrın en büyük felaketiyle karşılaşan ülkemizdeki deprem felaketininin zorluklarının altından Türk milletinin dayanışması ile kalkacağız. Vefat eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor,  Değerli Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’ye ve kıymetli çalışma arkadaşlarımıza çalışmalarımızı güçlendirdiği için çok teşekkür ediyoruz.”

 

Bu haber 1259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş'tan Akçakoca İlçe Başkanlığına Ziyaret
AK Parti Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş'tan Akçakoca...
Maseter Botoks Tedavisi Yüzleri Güldürüyor
Maseter Botoks Tedavisi Yüzleri Güldürüyor