Reklam
Reklam
Serbest piyasa fındık fiyatları yükseliyor

Serbest piyasa fındık fiyatları yükseliyor

Fındık fiyatları gözünü zirveye dikti. Geçen hafta 100 TL'yi geçen serbest piyasa fındık fiyatları fındık üreticisini sevindirdi. Sıradaki fındık fiyatı beklentisi de konuşulmaya başladı. İşte Serbest piyasa fındık fiyatları (18 Eylül 2023)

18 Eylül 2023 - 18:22
Reklam

Fındık fiyatları yükseliş bandında işlemlerini sürdürüyor. TMO fındık alım fiyatı serbest piyasa fındık fiyatları gerisinde kalırken fındık üreticisi maliyetleri en aza indirmek için fındığını yüksek fiyattan satmak istiyor. 

Fındık fiyatları rekolte düşüşü ile birlikte tırmanışa geçmiş durumda.  fındık fiyatları geçtiğimiz hafta 100 TL’yi gördükten sonra bu hafta da  fındık fiyatları da 100 liranın üstüne çıkarak işlemlerini sürdürmüştü. 

Serbest piyasa fındık fiyatları TMO’nun alım fiyatını geçmiş durumda. Bunun üstüne 3’te 2’lik rekolte kaybı fındık fiyatları tarafında daha da yükselişe neden oldu. Yüksek bölgelerde serbest piyasa fındık fiyatları üç haneyi geçtiğimiz hafta geçerek 100 TL’yi görmüştü.

Serbest fındık fiyatları böylesine yükseliş gösterirken binbir zahmetle fındık üreten çiftçi de bir nebze olsun sevinmeye başladı. Bu gelişmeler, fındık fiyatları tarafında yeni beklentiyi ortaya çıkardı. 

Serbest piyasa fındık fiyatları tarafında genel beklenti 125 TL’ye kadar yükselmiş durumda. Fındık fiyatında bu rakam, üreticiler için umut verici bir gelişme olarak görülüyor.

Bu haber 1512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAYMAKAM CAN'A CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ZİYARETİ
KAYMAKAM CAN'A CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ZİYARETİ
Bilardocular Türkiye Şampiyonasına Hazır
Bilardocular Türkiye Şampiyonasına Hazır